Креатин – це тип амінокислот, які виконують функцію будівельних блоків білків. Він є природним джерелом енергії, завдяки якому твої скелетні м’язи скорочуються. І саме він допомагає створити постійний запас енергії в м’язах, щоб вони могли продовжувати працювати, особливо під час тренувань. Тобто, це майже як павербанк.
Десь половина потреби організму в креатині (1-2 г день – це приблизно дві капсули) надходить з їжею, особливо з білковими продуктами: червоним м’ясом (свининою, телятиною і яловичиною), морепродуктами (рибою та молюсками), тваринним молоком (коров’ячим, козячим та овечим).
Другу половину твоє тіло здатне продукувати у печінці, нирках та підшлунковій залозі. Саме вони – головні постачальники креатину (95%) до скелетних м’язів під час фізичних навантажень. Решта надходить до серця, мозку та інших тканин.
Завдяки своїй дії креатинові добавки – одні з найпоширеніших добавок в атлетичному світі. Найпоширеніша креатинова добавка – моногідрат креатину.
Корисний вплив креатину на організм:
Креатин: користь, принцип дії, кому потрібен, як приймати?
Креатин – це азотовмісна кислота у вигляді харчової добавки для спортсменів. Вона покликана допомагати атлетам нарощувати м'язову масу і ставати більш витривалими. Різні спортивні організації дозволяють вживання креатину спортсменами, оскільки він не є допінгом або стероїдом. У добавки натуральне походження, і всі зміни, які відбуваються в організмі після початку прийому, відбуваються за рахунок насичення тіла необхідним для нього елементом.
Азотовмісна карбонова кислота - це в першу чергу джерело енергії. У період фізичних навантажень спортсменам потрібно більше сил, адже організм більше виснажується. За допомогою креатину можна підвищити рівень витривалості і продовжити час тренувань. Добавка прибирає втому в м'язах за рахунок нейтралізації кислот, які синтезуються в ході тренувань.
Креатин є в складі м'яса та риби, однак отримати його в такій же кількості, що і в добавці, практично неможливо - хіба що спожити за добу понад 200 г червоного м'яса. Але робити так не варто, адже це призведе до додаткових навантажень для внутрішніх органів. Вживаючи моногідрат креатину, Ви отримуєте його в чистій формі і тому ефект набагато краще.
Повний спектр корисних властивостей креатину:
· підвищення сили і витривалості;
· збільшення обсягу м'язів, підвищення рельєфності - без жиру, виключно суха маса;
· прискорення процесу відновлення клітин і тканини м'язів;
· втрата зайвої ваги за умови інтенсивних тренувань;
· регуляція рівня холестерину в крові;
· регуляція скорочень серцевого м'яза;
· вироблення тестостерону та гормону росту;
· зміцнення нервової системи;
· зняття запалень.
Продукт не заборонений для вживання жінками, проте для них ефективність креатину буде менше, ніж для чоловіків.
Оскільки природним чином ми отримуємо креатин з м'яса, рекомендується приймати його у вигляді харчової добавки вегетаріанцям.
Як вибрати моногідрат креатину
Додати креатин у свій щоденний раціон харчування - відмінне рішення для спортсмена, який хоче швидко і безпечно підвищити ефективність тренувань. Однак перед початком курсу у людей часто виникає питання, яку ж саме добавку вибрати і що підійде найкраще.
· Креатин у вигляді харчової добавки буває в порошках, батончиках, капсулах і таблетках. Новачкам в основному рекомендуються таблетки, хоча це не відіграє суттєвої ролі.
· Найвищою результативністю володіють добавки, вироблені в США і Німеччині.
· Моногідрат креатину - найпоширеніша і найефективніша форма добавки.
· Також зверніть увагу, що продукт підходить для силових видів спорту, як важка атлетика, боротьба бокс, і менш ефективний для занять, що вимагають тривалої витривалості, по типу марафонів.
· Дотримуйтесь інструкції із застосування, яку можна знайти на зворотному боці упаковки або в інтернеті.
Підходьте до вибору добавки з відповідальністю. Не забувайте про те, що навіть після початку прийому креатину потрібно стежити за своїм харчуванням і регулярно займатися спортом. Хоч добавка і складається з багатьох поживних речовин, вона не може повною мірою наситити організм, адже націлена тільки на певні «завдання». Здоров'я і результативність не повинні виключати один одного - дійте мудро і домагайтеся висот без шкоди!
ЯК ВЖИВАТИ КРЕАТИН?
Вживати креатин можна двома способами: фаза завантаження креатину та щоденний прийом невеликими дозами.
Фаза завантаження креатином
Якщо ти їси все й не дотримуєшся дієт, які обмежують тебе в продуктах, ти споживаєш близько 1-2 грамів креатину щодня. Запаси креатину у твоїх мʼязах, радше за все, заповнені лише на 60%-80%.
Найпростіший спосіб збільшити кількість креатину у мʼязах – приймати його як харчову добавку.
Якщо тобі потрібно зробити це швидко, тренери зазвичай рекомендують фазу завантаження креатином. Під час цієї фази ти споживаєш відносно велику кількість креатину протягом короткого періоду. Це допомагає швидко наситити м’язи.
Один із поширених підходів – приймати 20-25 г креатину щодня 5-7 днів. Цю дозу зазвичай ділять на чотири або п’ять порцій по 5 г протягом дня.
Дослідження показують, що такий режим може ефективно збільшити запаси креатину в м’язах на 10%-40%.Після фази завантаження ти можеш підтримувати запаси креатину меншою дозою (3-5 г на день). Якщо ж ти – справжня гора мʼязів, тобі потрібно трохи більше.
Як визначити свою добову норму?
Для цього тобі потрібно помножити свою вагу в кілограмах (кг) на 0,3.
Наприклад, якщо твоя вага – 80 кг, то під час фази завантаження тобі потрібно споживати 24 г (80 x 0,3) креатину в день.
Після того, як твої м’язи повністю наситяться, щоденна доза для підтримки високого рівня становить 3-5 г.
Якщо ж ти перестанеш приймати креатин, його запаси у твоїх мʼязах поступово знизяться до звичайного рівня.
Щоденне приймання креатину невеликими дозами
Альтернативний метод – щоденно приймати 3-5 грамів креатину без навантаження. Приблизно за три тижні такий підхід дозволить досягти того ж рівня м’язової маси, що й під час застосування протоколу з навантаженням.
Це один із найпростіших та найефективніших способів приймання креатинових добавок. Ти відчуєш результат не так швидко, як у фазі завантаження, але він буде не гірший.
КОЛИ КРАЩЕ ПРИЙМАТИ КРЕАТИН?
Ти можеш приймати креатин перед тренуванням, після, перед та після, або “коли завгодно” – всі ці варіанти працюють.
Дослідники вивчали різницю між прийманням креатину в різний час, і відмінності виявилися незначними.
Однак інші дослідники вважають, що приймання креатину в певний час може мати невеликі переваги. Для отримання максимальної користі вони рекомендують приймати його до і після тренування.
Хосе Антоніо, який був співавтором дослідження про час приймання креатину у 2013 році, каже, що може бути невелика перевага від приймання креатину саме після тренування.
Однак Антоніо додає, що, якщо ти дотримуєшся графіка приймання креатину й робиш це регулярно, то час має набагато менше значення. Різниця може бути відчутною, тільки якщо ти робиш це час від часу.
ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ ВІД ПРИЙМАННЯ КРЕАТИНУ
Креатин вважається безпечною добавкою. За даними Міжнародного товариства спортивного харчування (ISSN), до 30 г на день протягом пʼяти років може бути безпечним і, як правило, добре переноситься здоровими людьми.
Іноді можуть виникнути проблеми зі шлунково-кишковим трактом (нудота, блювота та діарея). Також креатин може викликати незначне збільшення ваги й здуття живота, оскільки він тимчасово збільшує затримку води в м’язах.
Оскільки нирки метаболізують креатин, креатинові добавки можуть погіршити функцію нирок у людей з нирковими захворюваннями. Якщо у тебе порушена функція нирок, то, перш ніж приймати креатин або інші добавки, проконсультуйся з лікарем.
В цілому, креатин безпечний, якщо приймати його в рекомендованих дозах. Але під час вагітності, годування груддю та при наявності проблем зі здоровʼям консультація з лікарем є обовʼязковою!
Де можна купити ?
Дуже зручно купувати товари через інтернет-магазини. На нашому сайті xpump.com.ua ви зможете ознайомитись з видами спортивного харчування, уточнити усі деталі щодо обраного вами товару. Більше того, у нас часто діють знижки на різноманітні добавки. Доставляємо до будь-яких куточків України.
Оплатити товар можете зручним для вас способом:
- Безготівковий розрахунок;
- Оплата на картку Приватбанку та Ощадбанку;
- післяплати "Нова Пошта" (наложений платіж);
- готівкою;
- передоплата 100%;
- оплата карткою Visa, Mastercard – WayForPay.
Для нас важливо те, щоб ви отримали якісний продукт і як можна швидше.